Datum objave: 7. prosinca 2023.

BRIVE – UČENIČKA RAZMJENA

Prije nekoliko dana desetoro se naših učenika (Sofia Đipalo, Tereza Grošeta, Veronika Krasić, Tomo Mihić, Jan Stilinović, Sara Ilić, Antonela Vondraček, Lola Sučić, Lorena Vajs i Adrian Lah Ožanić) vratilo iz Brivea u Francuskoj gdje su u sklopu dugogodišnje suradnje naše škole sa školom Lycée Simone Veil dva tjedna pohađali redovnu nastavu i družili se sa svojim francuskim domaćinima. Sara i Antonela su prvi dan održale prezentaciju o našoj školi, Zagrebu i Hrvatskoj i ostavile odličan dojam. Otišli smo i na izlet u Clermont-Ferrand i posjetili tamošnji muzej poznate tvornice automobilskih guma Michelin.

Pročitajte dojmove Tereze, Lole, Tome, Adriana, Sofije i Jana uz nekoliko grupnih fotografija.

Fotografije u galeriji!

Putovanje u Brive će za mene ostati jedno predivno sjećanje. Upoznala sam mnogo zanimljivih ljudi, različitu kulturu, čak i hranu. Ovo je iskustvo koje ne nudi svaka škola, ali ja sam imala tu sreću da 18. gimnazija potiče baš takve projekte. Mislim da su svi učenici koji su prisustovali tom projektu naučili i postigli mnogo korisnih stvari. Brive će za mene ostati jedno jedinstveno sjećanje ne samo zbog znamenitosti koje sam vidjela u Francuskoj, nego i na sam provod s ostalim učenicima i profesorima. (Tereza Grošeta 2.a)

Putovanje u Brive je bilo jako zabavno i edukativno iskustvo. Ne samo da imam hrpu novih prijatelja nego sam također poboljšala svoje znanje francuskog jezika i francuske kulture i običaja. Dva tjedna je bio u Francuskoj savršen period za iskusiti kakav je tamo život, duže bi bilo još bolje ako je moguće, no nikako kraće! To je savršeno iskustvo za svaku osobu, mojeg uzrasta, mlađe ili starije i smatram da je izvrsno što naša škola nudi ovaj projekt. Preporučam svakome tko je u mogućnosti da ode na razmjenu. (Lola Sučić 2.a)

Razmjena u Briveu je za mene jedno veliko iskustvo koje nikada neću zaboraviti. Moram priznati da sam bio pomalo skeptičan prije polaska, ali čim sam došao tamo sve moje brige su nestale. Grad je predivan, svi ljudi su jako dragi i razumni. Također mislim da ako netko zaista želi naučiti francuski da nema boljeg načina. Upoznao sam mnoge druge ljude, stekao mnoge prijatelje te proširio svoje poglede na svijet. Da mogu, išao bih ponovo te svima preporučujem. (Tomo Mihić, 2.a)

Putovanje u Brive je bilo jako zanimljivo iskustvo. Bilo mi je korisno za poboljšanje znanja francuskoga jezika i za stjecanje novih prijatelja. U dva tjedna sam dobio uvid u drugačiju kulturu i školski sustav. Grad je bio lijep i ljudi su bili jako simpatični. Mislim da je ovo najbolji način za učenje jezika te preporučujem svima da se prijave na ovaj program razmjene. (Adrian Lah Ožanić, 2.a)

Razmjena u Brive je za mene bilo jedno fenomenalno iskustvo. Upoznala sam nove ljude, nove kulture i običaje te jako poboljšala svoj francuski. Bilo je jedno jako edukativno putovanje i puno novih znanja i upoznavanja. Da sam mogla, ostala bih i više od dva tjedna!!! Mislim da je super što naša skola nudi razmjenu i svakako preporučam svima koji mogu da iskoriste priliku za razmjene jer je meni ovo bila jedna od boljih odluka i jako sam sretna da sam to iskusila. (Sofia Đipalo, 2.a)

Putovanje u Brive je bilo vrlo zanimljivo iskustvo koje neću nikada zaboraviti zbog doživotnih prijatelja koje sam upoznao, avantura koje sam doživio i krajolika koje sam vidio.

Tokom kratka dva tjedna koje sam proveo u Briveu i Francuskoj, upoznao sam nove kulture, različit obrazovni sistem te drukčiji način života što ovo iskustvo čini nezaboravnim.

Znanje francuskog jezika mi se poboljšalo te sam vidio život na drugi način. Zbog ovih razloga, preporučio bih svima da se prijave na program razmjene. (Jan Stilinović, 2.a)