Niederkassel

više od deset godina uspješne suradnje između gimnazije i gimnazije Kopernikus iz Niederkassela, Savezna Republika Njemačka, predstavlja neizbrisivu vezu koja je postala ključna za obogaćivanje iskustava naših učenika te promicanje kulturne razmjene. Ovaj dugogodišnji partnerski odnos sada čini temelj našeg obrazovnog puta. Tijekom trajanja projekta, naši učenici imaju jedinstvenu priliku unaprijediti svoje jezične vještine i proširiti razumijevanje njemačke kulture. Nije rijedak slučaj da su se tijekom projekta stvarala i trajna prijateljstva. Osim toga, s ponosom ističemo da smo, u sklopu ovog suradničkog projekta, imali privilegiju posjetiti Amsterdam, Bruxelles i Düsseldorf, dodatno obogativši naše obrazovno iskustvo putovanjima kroz različite europske destinacije.

Međunarodni projekt “EU i mediji” s gimnazijom Kopernikus iz Niederkassela, SR Njemačka

OTVOREN ERASMUS+ KUTAK U XVIII. GIMNAZIJI

Povodom obilježavanja #ERASMUSDAYS,  prigodne godišnje manifestacije kojom se u cijelom svijetu istovremeno obilježava uspjeh programa Erasmus+, a  koja je trajala od 9. do 14. listopada 2023. godine u XVIII. gimnaziji svečano je u petak 13. listopada...