Landau

Tko može sudjelovati?
Učenici dvojezičnog, hrvatsko-njemačkog programa i svi učenici koji pohađaju nastavu za Njemačku jezičnu diplomu
– Učenička razmjena u okviru koje se radi na projektu
Koliko traje?
– Dva puta po tjedan dana
Kada i gdje?– Jesen u Zagrebu, proljeće u Landauu u Falačkoj
Kako?– Timski rad njemačkih i hrvatskih učenika partnera na terenu, putem istraživanja, intervjua, anketa, prilikom posjeta raznim institucijama i gradovima.Zabavno i poučno uz pratnju njemačkih i hrvatskih nastavnika.
Zašto?– Radi zabave, novih prijatelja, šprehanja s njemačkim vršnjacima, širenja horizonta i tolerancije, upoznavanja njemačkih gradova,njemačke kulture i običaja…

Prva učenička razmjena na 18. gimnaziji započela je 2003. kada su Gimnazija Otto Hahn iz Landaua (SR Njemačka), Gimnazija Sesvete i 18. gimnazija započele kontinuiranu, zabavno-poučnu, prijateljsku suradnju.