1. Potvrde o školovanju

Dragi učenici,

potvrde o redovitom školovanju osim u učeničkoj referadi možete preuzeti i elektroničkim putem u e-Dnevniku preko poveznice https://ocjene.skole.hr

U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.

Prijava se vrši putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Potvrde izdane putem ovog sustava u potpunosti zamjenjuju potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima (Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; NN 62/17).te ju nije potrebno dodatno ovjeravati.

1. Upute za pisanje zamolbe

Zamolba se piše na papiru A4 formata bez crta kompjutorski ili čitkim rukopisom.

• Učenik (ili roditelj) obvezno (u zaglavlju, tekstu  ili uz potpis na dnu zamolbe) navodi u koji razred ide (npr. 1.a, 3. c i sl.).
  • U zaglavlju zamolbe mora jasno biti naznačeno tijelo (npr. Razredno vijeće,  Nastavničko vijeće, ravnateljica i sl.) kojem je upućena.
  • U tekstu zamolbe mora jasno biti navedeno što se traži i razlog zbog kojeg se nešto traži.
  • Uz zamolbu treba priložiti sve potrebne dokumente, potvrde, uvjerenja i sl. koji potvrđuju navode iznesene u zamolbi.
  • Učenik (ili roditelj) osobno zamolbu urudžbira u učeničkoj referadi (tajništvu).
  • Zamolbu za izostanak učenika iz škole zbog putovanja ili drugih razloga uz učenika potpisuju i roditelji ili samo roditelji.
  • Zamolba mora biti urudžbirana na vrijeme u učeničkoj referadi (tajništvu).
  • Zamolbe za izostanak  iz škole zbog putovanja i drugih obveza, moraju biti urudžbirane najmanje tjedan danaprije planiranog putovanja ili obveza zbog kojih se traži izostanak.
  • Prema Statutu XVIII. gimnazije za izostanak do 3 (pojedinačna ili uzastopna) radna dana dozvolu daje razrednik, za izostanak do 7 (uzastopnih) radnih dana ravnatelj, a Nastavničko vijeće za izostanak do 15 (uzastopnih) radnih dana.

Priloženi dokument:

Primjer zamolbe

primjer zamolbe za ucenike (1)

3. Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe

Duplikat_Svjedodzbe_Zahtjev