Datum objave: 25. listopada 2023.
Kategorija: Naslovnica

ASSESSMENT IN THE AGE OF AI – EUROPEAN SCHOOL EDUCATION PLATFORM MOOC

U nastavku vam prosljeđujemo informacije o tečaju, koji započinje 6. studenoga 2023.

Tema tečaja jest ocjenjivanje u doba umjetne inteligencije. Na tečaju će biti riječi o potencijalnim izazovima s kojima bi se učitelji/nastavnici mogli suočiti. Cilj tečaja jest opremiti ih potrebnim znanjima i alatima za rješavanje ovih izazova. Pružajući mogućnost za rasprave, tečaj će osnažiti učitelje/nastavnike u optimiziranju procesa ocjenjivanja i unaprjeđenju ishoda učenja učenika vodeći računa o pitanju odgovornog ocjenjivanja u doba umjetne inteligencije.

Tečaj je podijeljen u četiri modula, s naglaskom na formativnim i sumativnim strategijama ocjenjivanja te pitanju integriranja alata i tehnologija umjetne inteligencije u praksama ocjenjivanja te unaprjeđenju učenja i angažmana učenika.

Predviđeno trajanje tečaja je 5,5 tjedana uz radno opterećenje od 4 sata tjedno.

Više možete pogledati u dokumentima u privitku.