PROJEKT LANDAU

Dana 22. travnja 2018. nas osmero učenika XVIII. gimnazije u suradnji s učenicima iz Gimnazije Sesvete uputili smo se na sedmodnevnu razmjenu učenika u mali grad Landau (SR Njemačka). Nakon višesatne vožnje popratili smo svitanje u Landauu u društvu naših njemačkih partnera. Svi smo bili umorni, ali i uzbuđeni. Dobrodošlica se nastavila istoga popodneva pozdravnim govorom Maximiliana Ingenthrona, gradonačelnika Landaua. Sljedeće smo sate proveli pričajući s našim Landaucima i nadoknađujući proteklo vrijeme od njihovoga posjeta Zagrebu. U sklopu učeničke razmjene, koja se već tradicionalno održava 15 godina, radili smo i na projektu. Tema ovogodišnjega projekta bila je „Sport im Leben der Jugendlichen in Zagreb und Landau“. Učenici su bili podijeljeni u četiri različite grupe: Schulsport, Sportangebote, bekannte Sportler, Einfluss des Sports auf das Leben der Jugendlichen“, u sklopu kojih su učenici vodili različite intervjue, upoznavali sportaše, igrali nogomet ili tenis, jahali. Nakon izvršenih dnevnih zadataka imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje Landaua, ali i obližnjih gradova kao što su to Karlsruhe, Mannheim ili Ludwigshafen. Cilj razmjene bio je zbližiti učenike iz Hrvatske i iz Njemačke kako bi sklopili  nova poznanstva  izvan rodne zemlje. U fokusu razmjene bilo je učenje jezika iz prve ruke, upoznavanje s tamošnjim običajima kroz aktivno sudjelovanje u njemačkoj svakodnevici kako u obitelji, tako i u školi. Rezultati rada projektnih grupa  i novih iskustava prezentirali smo u Landauu 27.travnja 2018. u 17.30 h u Gimnaziji Otto Hahn. Želimo se zahvaliti gostinjskim obiteljima i partnerima na lijepom gostoprimstvu.Također bismo se htjeli zahvaliti našoj profesorici Reani Nevečerel koja nas je, kao i mnoge generacije prije nas, otpratila u ovu razmjenu koja će nam ostati u lijepom sjećanje i doživljaj kroz cijeli život. Pri povratku u Zagreb preplavili su nas  pozitivni dojmovi, nadajući se skorom povratku našim njemačkim prijateljima.

Matija Mady i Lara Vugrek, 3.b

objavio: Tamara Rabuzin   datum: 23. 5. 2018.

« Listopad 2018 »

Novinarski portal škole