PILOT PROJEKT FINANCIJSKE PISMENOSTI „BOLJE ZNAMO, VIŠE RAZUMIJEMO“

Četrdesetak učenika naše škole sudjelovalo je pilot projektu financijske pismenosti „Bolje znamo, više razumijemo“.  Projekt se provodo u suradnji s Gradskim uredom za obrazovanje kulturu i sport Grada Zagreba i obuhvatio  je 5 zagrebačkih srednjih škola. Bilo je organizirano  predavanje o značaju financijske pismenosti za profesore te dvije edukacijske radionice za učenike u trajanju od 90 minuta. Program su pripremili predstavnici udruženja financijskih institucija HGK-a i HANFA –e, uz podršku Gradskog ureda za obrazovanje.

Predavači su bili stručnjaci iz područja bankarstva, osiguranja, leasinga, fondova, tržišta kapitala.  Saznali smo brojne informacije, od osiguranja pa sve do investicijskih i mirovinskih fondova. Oni kojima štednja ne ide baš najbolje dobili su korisne savjete kako bi mogli započeti štednju. Kako su na projektu sudjelovali učenici trećih i četvrtih razreda, saznali smo mnogo o leasingu i različitim osiguranjima jer će nam to uskoro biti vrlo aktualno. Većina učenika čula je za kredite, tekuće i žiro račune, no nisu baš točno razumijeli što znače ti pojmovi. Ovaj projekt pomogao nam je da naučimo nešto novo i utvrdimo što već znamo. Smatramo da je financijska pismenost važna za naš budući osobni i profesionalni život. Naši predavači bili su zanimljivi, a atmosfera radna i opuštena.

Projekt smo zaokružili sudjelovanjem na Okruglom  stolu   u HGK – u 3131. 03. 2017. te smo mogli razmjeniti  iskustava s ostalim sudionicima Projekta.  Posebno je pohvalno i korisno što je u tiskanom i elektroničkom obliku izdana  brošura koja pojašnjava osnovne financijske pojmove.

Paula Marjanović, 4.b

Fotografije pogledajte u nastavku.

objavio: Tamara Rabuzin   datum: 29. 4. 2017.

« Studeni 2017 »