Datum objave: 15. svibnja 2023.
Kategorija: Naslovnica

UČENICI 18. GIMNAZIJE ,,KEMIJALI” ZAJEDNO SA ZNANSTVENICIMA INSTITUTA ,,RUĐER BOŠKOVIĆ”

U subotu, 13. svibnja 2023. učenici prvih i drugih razreda naše škole sudjelovali su u novom ciklusu radionica BASF Chemgeneration. Učenici su učili o važnosti kemije i prirodnih znanosti za ostvarivanje ciljeva održive budućnosti izvodeći kemijske eksperimente recikliranja papira, plastike, metala i pročišćavanja vode.

Više pogledajte u nastavku, a fotografije su dostupne u galeriji!

Helena Peter Jelenčić, prof. savjetnik

Radionice su vodili profesorica Helena Peter Jelenčić i kemičari s Instituta Ruđer Bošković dr. sc. Alen Bjelopetrović i izv. prof. dr. sc. Tomislav Portada koji je ujedno i voditelj programa.

Radionice su idealne kao praktična nadopuna nastavi kemije za učenike srednjoškolskog uzrasta jer na taj način učenici dobivaju potpuno novu i drugačiju predodžbu o sadržajima koje uče u školama.

Bilo je to ugodno i korisno provedeno subotnje prijepodne te prilika da se učenici sami uvjere da kemija, ali i ostale prirodne znanosti, mogu biti zabavne i poticajne.

Helena Peter Jelenčić, prof. savjetnik