Datum objave: 15. ožujka 2024.

MLADI DEBATIRAJU / JUGEND DEBATTIERT

Naše učenice i učenici, koji na XVIII. gimnaziji pohađaju dvojezičnu nastavu na njemačkom jeziku, u posljednjih nekoliko godina imaju priliku sudjelovati na zahtjevnom natjecanju u debati na njemačkom jeziku „Jugend debattiert international”.

Ovo natjecanje u cijelom svijetu pripremaju, organiziraju i provode dvije njemačke institucije: Zaklada Hertie (Hertie Stiftung) te Središnji ured za školstvo u inozemstvu (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen), koji nam je poznat i zahvaljujući nastavi za Njemačku jezičnu diplomu (Deutsches Sprachdiplom – DSD), koja se na XVIII. gimnaziji provodi već više od 20 godina.

Natjecanje se održava na nekoliko razina: školskoj, regionalnoj, državnoj i međunarodnoj, a naše predstavnice i predstavnici do sad su već sudjelovali na natjecanjima na regionalnoj i državnoj razini.

Ove godine predstavnici XVIII. gimnazije na regionalnom natjecanju bili su Mia Malenica i Borna Šimunek, pod mentorstvom DSD profesora Floriana Keidela.  Natjecanje se održalo 8. i 9. ožujka 2024. na Sljemenu. U izvrsnim debatama Mia se izborila za plasman u državno polufinale, koje će se od 7. do 10. svibnja 2024. održati u Varaždinu.