RAZREDNI PROJEKTI U 4A RAZREDU

Autor: Vedran Peruničić, 23. 5. 2022.

Zajedno s našom profesoricom Horvat-Dronske realizirali smo dva projekta – kviz „ Wie gut kennt ihr Zagreb (Koliko dobro poznajete Zagreb)“ i igru „Ja Genau (Da, tako je)“. Oba smo projekta provodili istovremeno s namjerom da budu gotovi do kraja školske fodine. Podijelili smo se u grupe i dobili precizne zadatke. Pogledajmo kako smo to napravili.

Klassenprojekte der 4a

Zusammen mit unserer Lehrerin, Frau Horvat-Dronske, haben wir 2 Projekte durchgeführt, nämlich das Quiz „Wie gut kennt ihr Zagreb“ und das Spiel „Ja Genau!“ Beides haben wir gleichzeitig vorbereitet, damit es bis zum Schulende fertig sein kann. Wir haben uns in Gruppen eingeteilt und exakte Aufgaben bekommen. Schauen wir dann mal, was wir gemacht haben!

Unser Quiz, das 40 Fragen zu Themen Musik, Sport und allgemeines über Zagreb beinhaltet, ist eigentlich sehr spontan entstanden. Im Februar haben wir PowerPoint Präsentationen über Musik, Sport und Kunst im Bezug auf unsere Heimatstadt Zagreb gehalten, und die Lehrerin hatte dann die Idee, diese Präsentationen als Grundlage für das Quiz zu nutzen. Wir mussten nur die Fragen formulieren und eine neue Präsentation vorbereiten. Die Idee war von Anfang an, in Gruppen durch die Klassen zu gehen und das Quiz durchführen.

Gleichzeitig haben wir das Gesellschaftsspiel “Ja Genau!“ vorbereitet. Das Spiel ist ähnlich wie Alias. Im Spiel werden Begriffe erklärt, die auf den Karten stehen und alle etwas mit dem XVIII. Gymnasium zu tun haben, und zwar entweder pantomimisch, mit anderen Worten oder sie müssen gezeichnet werden. Die Mitglieder der Gruppe müssen binnen einer Minute so viele Begriffe erraten, wie möglich. Es ist wichtig zu betonen, dass wir nichts gekauft haben, sondern alles selber gebastelt und uns alles selber ausgedacht haben. Wir lieben das Spiel und genießen die letzten Tage in den Schulbänken.

Zum Abschluss will ich noch sagen, dass wir nach der bestandenen DSD Prüfung solchen praktischen Unterricht wirklich genossen haben und uns amüsiert haben. Vielen Dank an Frau  Horvat- Dronske, dass sie es uns ermöglicht hat.

RAZREDNI PROJEKTI U 4A RAZREDU

Naš kviz, koji sadrži 40 pitanja na teme „glazba, sport i općenito o Zagrebu“, nastao je spontano. U veljači smo u držali prezentacije o našem rodnom gradu i to vezano uz glazbu, sport i umjetnost Zagreba, gdje je naša profesorica predložila da te prezentacije pretvorimo u kviz o Zagrebu. Naš je zadatak bio da svatko uz svoju temu formulira pitanja i da se ta pitanja slože u novu prezentaciju tj. u kviz. Namjera je bila da kviz provedemo u svim razredima u kojima se uči njemački.

Istovremeno smo pripremali i društvenu igru „Ja Genau“. Igra podsjeća na Alias. U igri se pojmovi  otisnuti na karticama, a koji su svi vezani uz XVIII. gimnaziju, objašnjavaju pantomimom, riječima ili se crtaju. Članovi tima moraju unutar jedne minute pogoditi što je moguće više pojmova. Važno je naglasiti da nismo ništa kupovali, već smo sve sami izradili i sve sami osmislili. Cijeli razred obožava ovu igru i zahvaljujući njoj uživamo u našim zadnjim danima u školskim klupama.

Na kraju želim još dodati da smo nakon polaganja DSD ispita stvarno uživali u ovakvoj praktičnoj nastavi i da smo se pri tom dobro zabavili. Zahvaljujemo prof. Horvat-Dronske na tome što nam je to omogućila.

David Zubović, 4a razred

XVIII. gimnazija Zagreb / Mesićeva 35, HR-10000 Zagreb / gimnazija-osamnaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-osamnaesta-zg.skole.hr